SIKÇA SORULAN SORULAR

Kodeli Projesine nasıl katılırım?

KODELİ Robotik Kodlama Projesi 2023 yılı itibariye 325 okul ve 5 yetişkin eğitim merkezinde hizmet vermektedir. Sitemizde bu merkezlerin yerini görebilirsiniz. Okullar sadece kayıtlı öğrencilerine hizmet vermekte olup yetişkin eğitim merkezlerinde açılan atölye ve eğitimlere katılabilirsiniz. Bütün eğitimler ücretsizdir.
-Komek.org sitesi üzerinden kayıt olup; İzmit/Gölcük/Gebze kurs merkezlerinde açılan “Temel Robotik ve Kodlama” kurslarına katılmak üzere başvuru yapabilirsiniz.
-Koceeli Bilim Merkezi, Kodeli atölyesinin bir diğer yerleşkesi olup, sitesi üzerinden eğitim takvimlerini takip edebilirsiniz.
Proje kapsamında atölye kurulumu tamamlanan okulların MEB tarafından belirlenen öğretmenlerine eğitim verilmektedir. Ko-mek kurs merkezlerinde bulunan yetişkin eğitiminden faydalanabilirsiniz.
Kodeli atölyelerinin kurulu olduğu her okul yarışmalarımızın doğal katılımcısıdır. Atölyelerimizin olmadığı okullar Kodeli-yarışmalarının diğer kategorilerinin şartlarını sağlıyorlarsa başvuru yapabilirler.
MEB protokolü gereği okul seçimleri belirli kriterlerle komisyon tarafından yapılmaktadır. Şartları uygun olan ilimiz genelindeki her okula KODELİ Robotik Kodlama sınıfı kurmak projenin hedefleri arasındadır.
KODELİ Robotik Kodlama Projesi kurulu olan okulların kayıtlı öğrencileri eğitim alabilir. Bu okullarda kayıtlı öğrenciniz yoksa Koceeli Bilim Merkezi, KODELİ Robotik Kodlama Projesinin bir diğer yerleşkesi olup, sitesi üzerinden eğitim takvimlerini takip edebilirsiniz.